XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

RoboCup 2024 Eindhoven

Na ovogodišnjem svjetskom RoboCup 2024 natjecanju koje se održalo u Eindhovenu u Nizozemskoj, od 17. do 21. srpnja 2024., hrvatski su timovi ponovno postigli izvrsne rezultate. Hrvatska je na natjecanju nastupila sa 6 ekipa osvojivši 6 medalja – 1 zlato, 1 srebro i 4 bronce te 2 posebne nagrade u Junior kategorijama.

Od postignutih rezultata izdvojit ćemo veliki uspjeh ekipe Gebruder Weiss za koju su nastupili Ivan i Dora Dijanić pod mentorstvom Antonia Dijanića. Oni su nastupili u kategoriji Rescue Maze te osvojili 1. mjesto u Supertimovima i 3. mjesto u ukupnom poretku. Ivan je trenutni učenik MIOC-a, a Dora i Antonio su MIOC alumni. Time su nastavili seriju uspjeha koja je kulminirala prošle godine kada su osvojili prvo mjesto i zlatnu medalju (RoboCup 2023).

Dora i Antonio Dijanić

Pored Ivana, Dore i Antonia, među natjecateljima bilo je još učenika XV. gimnazije. Navedimo sve rezultate, a izdvojimo posebno naše učenike.

Kategorija Rescue Line

Ekipa Školska knjiga CRO team

3. mjesto ukupni poredak

Natjecatelji: Ivan Perko (XV. gimnazija), Francesca Blagojević i Maksim Stanković Šprajc
Mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Simulation

Ekipa Dubrovnik
Posebna nagrada: Communitiy Award
Natjecatelji: Karlo Jemin, Jakov Perčin, Hrvoje Vuletić i David Pongrac (XV. gimnazija)
Mentor: Marko Pongrac (XV. gimnazija – alumni)

Kategorija Soccer Open

Ekipa Kicktron Z
3. mjesto Supertimovi
Posebna nagrada: Individual Team High Rank
Natjecatelji: Borut Patčev (XV. gimnazija), Gregor Klarić (XV. gimnazija) i Luka Kolarić

2. mjesto Supertimovi
Natjecatelji: Ivan Matošević, Goran Vukmanović (XV. gimnazija) i Jakov Džijan (XV. gimnazija)
Mentorica: Jelka Hrnjić

Ovo prestižno svjetsko natjecanje okupilo je oko 3000 robotičara iz 45 zemalja, koji su se natjecali u različitim kategorijama. Domaćin natjecanja bio je Eindhoven University of Technology u suradnji s neprofitnom organizacijom Promotech2050.

Više detalja o natjecanju možete pronaći na stranicama Hrvatskog robotičkog saveza, organizatora odlaska učenika na natjecanje.